10 lat w Unii a za dwa lata …

Dziś mija dziesięciolecie – dekada naszej obecności w Unii. Wiele dobrego, ale także wiele nonsensów dla Polski. Czy ktoś rzetelnie podsumował plusy i minusy obecności Polski w Unii? Czy dzisiejszy dzień – 1 maja – był dniem propagandy, podobnie jak było za czasów komuny? Polacy szanujmy się nawzajem! Polacy dbajmy o to, co polskie!  Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Żeby być Europejczykiem, to najpierw trzeba być Polakiem. Nie wolno wstydzić się polskości.

Kiedyś jak studiowałem w Krakowie, z kolegą zrobiliśmy eksperyment. Poszliśmy do jakiegoś firmowego sklepu w centrum miasta. Celem naszego eksperymentu było, jak pracownicy obsługują klienta i związana z tym psychologia marketingu i reklamy, podejście do klienta, itd.  W pierwszym podejściu ustaliliśmy, że będziemy mówić po polsku i nie będziemy zbytnio zainteresowani zakupem ich produktów. Zaś w drugim podejściu (po tygodniu, przy tej samej obsłudze), że będziemy mówić po angielsku i także nie będziemy zainteresowani zakupami. Po naszym eksperymencie okazało się, że w pierwszym przypadku, pani ekspedientka nie zainteresowała się nami – potencjalnymi klientami, zaś w drugim przypadku, ta sama pani ekspedientka była dla nas taka życzliwa i nam nadskakiwała, że przy ostatnim naszym słowie – (do widzenia)  bye! Podskoczyła z radości. Można różne z tego wnioski wyciągnąć, ale nie było to normalne. Oczywiście było to kilkanaście lat temu, przed wejściem Polski do Unii. Ale czy mentalność Polaków zmienia się w dobrym kierunku?

A co za dwa lata będzie ?    12 rocznica wejścia Polski do Unii, czy tylko?

1 maja 2016 r. wygaśnie swoiste embargo na zakup ziemi przez obcokrajowców spowodowane obowiązywaniem ustawy jeszcze z 1920 r., w myśl której cudzoziemiec noszący się z takim zamiarem musi uzyskać zezwolenie ministra spraw wewnętrznych. A to jest obwarowane szeregiem warunków, takich jak choćby potwierdzenie wcześniejszych więzi, czy to rodzinnych, czy narodowych, ewentualnie gospodarczych, z Polską.

Czy nie będzie początku, ostatniego i bezkrwawego  rozbioru Polski ?

Obcokrajowcy będą mogli kupować polską ziemię, ile dusza zapragnie. Zapewne ceny ziemi rolnej w Polsce poszybują w kierunku poziomu krajów Europy Zachodniej, a ziemia stanie się dla większości Polaków dobrem deficytowym.

Czy wiesz, ile kosztuje hektar ziemi w krajach Europy Zachodniej, a ile w Polsce? Czy wiesz, ile ludzie zarabiają w krajach Europy Zachodniej, a ile w Polsce? Czy rozumiesz, że Ty, jako Polak nie znaczysz dla nich zbyt wiele?  Jaki kraj liczy się z Polską? Za to wszystko możesz podziękować, po kolei, wszystkim ekipom rządzącym po roku 1989.

Co chcę robić w Unii?  Krzyczeć, po polsku, może lepiej po angielsku, z Brukseli do Warszawy „Przedłużcie o kolejne 12 lat! Wtedy być może zbliżymy się do poziomu i normalności krajów Europy Zachodniej.”

 

 

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.