Mój program

Program na Wybory 2019

Polska po rządach PO-PIS będzie potrzebowała w życiu publicznym uczciwej pracy wielu Polaków, jedności, charyzmy i naprawy

Postaw na Siódemkę Paszyna i zagłosuj na mnie – okręg nr 1

Twój wybór to strzał w dziesiątkę

 1. Polityka
  • Wprowadzenie mieszanej ordynacji wyborczej. 30 procent miejsc w Sejmie dla polskich obywateli, którzy będą kandydować poza listami partyjnymi. Obecnie to wódz, czy grupa ludzi „wybranych” obsadza czołowe miejsca na liście wyborczej, a społeczeństwo w znacznej mierze głosuje tak, jak chce tego partia.  Sami siebie wybierają w kółko.
   Aby dostać się na listę wyborczą jakiejkolwiek partii, powyżej biorących miejsc (pierwsze pięć i ostatnie miejsce na liście) to często trzeba krakać jak wrony. np. w wodzowskiej partii PIS (partii interesów syjonistycznych) wódz ma zawsze rację, nawet jak po wygranych wyborach obsadza stołki skarbu państwa ludźmi z dawnej komuny czy platformy obywatelskiej czy też swojej rodziny.
  • Kadencyjność w życiu publicznym. Każda osoba będzie mogła zostać wybrana maksymalnie trzykrotnie do służby dla Polski  czy swego regionu. Polska potrzebuje nowych inspiracji. Nie ma ludzi niezastąpionych. A życie pokazuje, że „tylko ryba nie bierze”. Np. niektórzy posłowie zmieniają partie z PO do PIS czy z PIS do PO itp. Zaś w sprawach istotnych dla Polski obie partie głosują tak samo. W telewizji kłótnie, spory, dzielenie i ogłupianie społeczeństwa a za kulisami układ polityczny, ten sam przez wiele lat. „Swój swojego nie ruszy”.
  • Zwiększenie pluralizmu w życiu publicznym. Zmniejszenie subwencji budżetowych dla większych partii. Większy podział dla partii mniejszych. Wystarczy, aby dana partia zarejestrowała się w PKW jako ogólnopolski komitet i przekroczyła w wyborach próg jednego procenta, aby mogła już otrzymać jakąś subwencję. Obecne władze dążą do modelu dwupartyjnego – partie korporacyjne. Co byś nie wybrał, nie ma szans na rzetelną zmianę. Np. teraz w telewizji publicznej czy w innych stacjach komercyjnych prawie nic nie mówią o Konfederacji, a jak już mówią to albo pomówienia czy kłamstwa, że jesteśmy agentami Putina albo tak, żeby jak najmniej osób wiedziało prawdę o nas, zdawkowe informacje. Za PiS manipulacja i propaganda PRL-bis. A Konfederacja to agenci Polscy. Patrioci kochający prawdę i swój kraj i swoje rodziny.
  • Okresowe sprawozdania z działalności w życiu publicznym przez każdego polityka. Organy państwowe będą wydawać indywidualne broszury na temat pracy oraz głosowań przez każdego Posła czy Senatora. Tak, aby wyborca mógł zapoznać się przed kolejnymi wyborami czy kandydat głosował w interesie Polski czy swojej partii, czy też w obcym. Np. w PO-PIS wódz mówi jak głosować, to jego poselski plankton głosuje, tak jak za odrzuceniem ochrony życia, za odrzuceniem ustawy o żydowskich roszczeniach. PiS działa pod dyktando żydów syjonistów, którzy są wrogami silnej, wolnej i niezależnej Polski czy wiary katolickiej. Spal kukłę zwykłego żyda Sorosa a spal świętą żydówkę Maryję, Matkę Jezusa to przekonasz się, jak pseudo katolicka władza postąpi.
  • Władza zwierzchnia należy do narodu polskiego. Referenda wiążące dla Sejmu. Obywatelski wniosek o referendum nie będzie mógł być odrzucony przez Sejm ani inny organ władzy, jeśli spełnia wymogi formalne. A jeśli wynik będzie wiążący, (ponad 50 procent) Parlament będzie zobowiązany do stworzenia stosownej ustawy. Ile razy tysiące ludzi, polskich obywateli wnioskowało o referendum uzbierawszy ponad sto tysięcy podpisów. Tyle pracy obywatelskiej do kosza, bo Sejm odrzucił. Bo opinię polskich obywateli ma w głębokim poważaniu, ale jak żydom nie spodoba się cokolwiek to w przeciągu kilku tygodni ustawa jest dostosowana do żydowskich wskazówek. Chcesz żyć w Polin (żydowskie kamienice i polskie ulice) czy w państwie Polska, w której Polacy rządzą a nie syjoniści, lucyferianie, masoni czy zdrajcy?
  • Prezentacja kandydata na Posła czy Senatora powinna zawierać dane na temat jego pochodzenia do dwóch pokoleń wstecz. Gdzie się urodzili, kim byli i gdzie pracowali jego rodzice i dziadkowie. Jest to bardzo ważne, bo w Polsce nie odbyła się dekomunizacja. Wielu ludzi z poprzedniego systemu czy ich dzieci zasiadają w polityce czy w spółkach skarbu państwa i nie działają w prawdzie dla dobra Polski. Iluż ja spotkałem w tzw. zjednoczonej prawicy (nota bene to bardziej lewica niż prawica) ludzi z przeszłością komunistyczną, poprzedniej władzy czy filosemitów, szabas-gojów czy syjonistów. Hipokryzja, obłuda, pycha dominuje. Dlaczego ludzie dalej ich wybierają? Przez niewiedzę i niską świadomość a TV robi im pranie mózgu.
  • Wybrany Poseł podczas kadencji nie może zmienić barw politycznych czy łamać Konstytucji czy działać w interesie obcego państwa lub być członkiem masonerii. Jeśli to zrobi, traci swój mandat, który przechodzi na kolejną osobę z listy. Bycie Posłem czy Senatorem to praca, służba dla ludzi, w interesie Polaków. Nie Ukraińców, Żydów czy jakiegokolwiek narodu. Jak działałem w PJN, Polska Razem nie tylko wstydziłem się za mojego prezesa Gowina, lecz go upominałem. Nie wolno być rasistą i mówić tak jak Gowin „Polska jest ojczyzną dwóch narodów Żydów i Polaków”. Nie wolno szydzić z wyborców. Ludzie pracują za dwie, trzy miski ryżu Morawieckiego a jemu nie wystarcza do pierwszego jak był ministrem. Jak mu za mało pieniędzy niech założy firmę i zarabia miliony, a jak nie potrafi to razem z Kaczyńskim niech odejdą z polityki dla dobra polskiego narodu!
  • Zlikwidowanie przywilejów dla polityków. Wprowadzenie kart kontroli i rejestracji pracy w komisjach. Nie będę o tym dużo pisał, bo to wstyd i zgorszenia. POPIS i szyderstwo z Polaków cały czas trwa!
   ZAPAMIĘTAJ ! Politykę kreuje się na dekady, na wiele lat do przodu a wszelkie zmiany zachodzą w zależności od nastrojów społecznych. Media mają temu pomagać, abyś myślał tak, jak oni tego chcą. Czy wybierzesz PO, PiS czy lewicę, a może systemowy PSL z miksowany z anty systemowym Kukizem? Nie ma istotnego znaczenia. Nie wybieraj zła czy mniejszego zła. Wybierz dobro. Wybierz Paszyna! Obecnie nie jestem członkiem żadnej partii. Jestem sympatykiem partii Konfederacja – Wolność i Niepodległość. Drużyny pro polskiej! A Polska jest moją pasją!
 2. Zdrowie

  • Nasze zdrowie i samopoczucie związane jest z trzema czynnikami: środowiskiem naturalnym, jakością żywności i kondycją fizyczną.
  • Życie jest darem i najwyższym dobrem, a każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Nikt nie ma prawa do decydowaniu o życiu lub śmierci innych ludzi, może tylko rozwijać, dbać i ratować każde życie
  • Zerowa stawka VAT na podstawowe produkty żywności (woda, chleb, mleko, jajka, nabiał, mięso, owoce i warzywa). Państwu powinno zależeć, abyś posiadał więcej pieniędzy w kieszeni, był bardziej świadomy jakości żywności i kupował wg swojego uznania produkty zdrowe i w rozsądnej cenie.
  • Produkty spożywcze powinny być oznakowane krajem jego pochodzenia, gdzie zostały wyprodukowane, a nie zapakowane.
  • Każda żywność powinna posiadać etykietę składu i zawartości wszelkich związków mineralnych i pierwiastków, wartość kaloryczną oraz dokładną ilość cukru. Coraz więcej ludzi staje się otyłych i chorych, a wynika to przede wszystkim ze spożywania nadmiaru cukrów, niskiej jakości żywienia, braku ruchu. Polacy powinni być zdrowi i silni.
  • Wszelka żywność, szczególnie mięso czy wędliny importowane powinny być dokładnie przebadane, szczególnie pod kątem zawartości substancji konserwujących oraz ewentualnych pasożytów. Mięso importowane powinno być przebadane w Polsce. Dziś za obecnych rządów kontrole i badania są rzadkością. A wiele krajów traktuje Polskę jako gorszy sort, rynek zbytu dla niższej jakości produktów. Importowana jest nie tylko niskiej jakości chemia gospodarcza, ale przede wszystkim żywność.
  • Wszelka żywność, szczególnie mięso czy wędliny importowane powinny być dokładnie przebadane, szczególnie pod kątem zawartości substancji konserwujących oraz ewentualnych pasożytów. Mięso importowane powinno być przebadane w Polsce. Dziś za obecnych rządów kontrole i badania są rzadkością. A wiele krajów traktuje Polskę jako gorszy sort, rynek zbytu dla niższej jakości produktów. Importowana jest nie tylko niskiej jakości chemia gospodarcza, ale przede wszystkim żywność.
  • Żywność, która straciła datę ważności powinna być sprzedana z 90 procentowym rabatem albo przekazywana dla innych ośrodków, tak aby zminimalizować wszelkie marnotrawstwo. Żywność nie może się marnować. W dzisiejszym świecie wielu ludzi umiera z głodu, niedożywienia, a wiele firm, sklepów wyrzuca czy niszczy żywność. (weryfikacja wprowadzonej przez PiS ustawy, w której markety są karane za marnowanie żywności i mają ją przekazywać do ośrodków dla bezdomnych itp.)
  • Żywność modyfikowana genetycznie GMO, która w dużej mierze jest szkodliwa dla ludzi nie powinna być sprzedawana. A produkty zawierające chociaż część składników GMO dodatkowo wyraźnie oznaczone i opodatkowane. (Weryfikacja czy w Polsce można sprzedawać żywność, która posiada tylko do 3 % GMO cz więcej)
  • Każdy ubezpieczony będzie posiadał kartę zdrowia z limitem kwotowym (limit roczny będzie wynosił 10% pensji czy emerytury brutto do kwoty maksymalnej 600zł), który będzie wykorzystany podczas prywatnych wizyt lekarskich i stomatologicznych. Spowoduje to m.in. rozładowanie wielomiesięcznych kolejek do lekarzy specjalistów z NFZ i zwiększy jakość usług medycznych.
  • Osoby, które będą trenować, uprawiać amatorsko sport, chodzić na siłownię, basen itp. będą miały dodatkowy bonus na karcie zdrowia, (limit roczny będzie wynosił 5% więcej do kwoty maksymalnej 800zł). Państwu powinno zależeć, aby jak najwięcej ludzi uprawiało prywatnie sport.
  • Obecnie szpitale mają bardzo duże długi, zamykają oddziały. Brak lekarzy wynika nie tylko z małych funduszy NFZ, ale przede wszystkim z wysokich i nienormowanych cen usług medycznych, sprzętu medycznego, małej konkurencji, a także z niskiej jakości usług medycznych. Np. populistyczny program PiS darmowe leki 75+ nie rozwiązuje żadnego problemu. Mało osób osiąga ten wiek, a po drugie dla koncernów farmaceutycznych nie ma znaczenia kto będzie płacił za leki, pacjent czy państwo. Koszt wyprodukowania leku a cena dla pacjenta to często różnica kilkuset procent. Podobna sytuacja jest ze sprzętem medycznym, ta sama elektronika a kolosalne różnice w cenie. Państwo powinno wymuszać na firmach farmaceutycznych nie tylko jakość leku, ale też cenę i zwiększać konkurencyjność usług.
  • Szczepienia dla ludzi nie mogą być wymuszane przez państwo. Dzieci do pierwszego roku życia nie powinny być szczepione. Dziecko wraz z pokarmem matki przyjmuje wszelkie przeciwciała i naturalnie uodparnia się. Może być więcej szkód niż pożytku dla takiego dziecka, które już w pierwszych godzinach jest szczepione. Wszelkie szczepionki produkowane przez koncerny farmaceutyczne powinny zawierać dokładne etykiety o zawartości związków chemicznych zwłaszcza metali, pierwiastków szkodliwych dla zdrowia i rozwoju człowieka. Każda szczepionka powinna być numerowa seryjnie i zawierać dodatkową próbkę przechowywaną przez pacjenta w razie wszelkich szkodliwych następstw. Firmy czy koncerny farmaceutyczne powinny ponosić wszelką odpowiedzialność moralną i finansową za szkodliwe następstwa szczepień. Obecnie koszt szczepionek to marża kilkuset a nawet kilku tysięcy procent i brak odpowiedzialności za swoje produkty.
  • Leki homeopatyczne powinny być wyraźnie oznaczone, umieszczone na osobnej półce i nie powinny być dotowane przez państwo. Homeopatia ma tyle wspólnego z medycyną co wróżka z przyszłością.
  • Ziołolecznictwo, witaminy i minerały powinny być promowane i oprocentowane mniejszą stawką niż suplementy diety czy leki farmakologiczne.
  • Każde województwa powinny dokładnie kontrolować i odpowiadać za jakość powietrza i za zawartość metali ciężkich czy szkodliwych pierwiastków w biocenozie. Jeżeli w naszym regionie jest przekroczona dawka arsenu czy innych metali ciężkich należy postawić do odpowiedzialności wszelkie spółki czy firmy. Niestety następstwem jest zwiększona ilość zachorowań na nowotwory, częste bóle głowy czy inne zaburzenia w metabolizmie.
 3. Edukacja
  • publikacja 19.09.2019
 4. Gospodarka i ekonomia
  • publikacja 21.09.2019
 5. Życie społeczne
  • publikacja 23.09.2019
 6. Religia
  • publikacja 25.09.2019
 7. Polityka obronna i zagraniczna
  • publikacja 27.09.2019

************************* HISTORIA ***************************

Program jak kandydowałem na Radnego Miasta Legnicy w listopadzie 2014 roku

Tutaj będę pisał, co chcę zrobić dobrego dla miasta, dla mojej dzielnicy.

Co mogę obiecać, jako przyszły Radny? Niewiele, bo księciem tego miasta jest Prezydent i od niego bardzo dużo zależy. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać mądrze nowego Prezydenta. (Niestety w zbliżających się wyborach na włodarza naszego miasta, znowu będę musiał wybrać mniejsze zło, bo żaden kandydat nie jest z moich marzeń i snów).

Mogę jedynie obiecać jako przyszły Radny, że będę chciał być do Waszej dyspozycji. Tego brakuje dziś u wielu, aby wysłuchać i pomóc drugiemu człowiekowi. A tu w Legnicy jest taka szczególna potrzeba.

Mój pierwszy plan to,  ze swojej diety Radnego wynająć jakiś lokal, aby mieć miejsce na wspólne spotkania. Wtedy ustali się jakieś godziny do wspólnych spotkań i działań dla dobra wspólnego. Później jak będziecie chcieli, zatrudni się radce prawnego, który będzie Wam za darmo pomagał i doradzał w dziedzinie prawa. Może ta dieta radnego wystarczy na ten mój pierwszy plan działania – być dla Was i pośród Was.

W trakcie swojej kampanii po spotkaniach i twórczych rozmowach będę dopisywał istotne kwestie, którymi będę chciał zajmować się w Radzie Miasta.


Reasumując program Paszyna:

 1. Bycie do dyspozycji Legniczan w konkretnym miejscu i czasie.
 2. Aby każdy mieszkaniec centrum, mający identyfikator płatnej strefy parkowania – mógł parkować na dowolnej ulicy w swojej strefie (a nie tylko przy swojej bramie, jak to jest teraz).
 3.  Aby każdy mieszkaniec mieszkający w płatnej strefie parkowania i posiadający drugi samochód, mógł mieć drugi identyfikator w tej samej cenie. (Nie można kogoś karać, że ma więcej niż jeden samochód).
 4. Jestem za budową podziemnego, dwupoziomowego parkingu w centrum miasta na placu Słowiańskim oraz za przeniesieniem radzieckiego pomnika w inne miejsce. A na placu, nad podziemnym parkingiem powinno być jak najwięcej drzew, kwiatów i ławek.
 5. Jestem za utworzeniem Muzeum „Małej Moskwy” w Parku Legnickim, w rujnującym się budynku koło stadionu. Podobnego jak jest w Warszawie – Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum interaktywne. Sprowadzenie tam pomnika z Placu Słowiańskiego oraz innych eksponatów z tamtego okresu, tak jak było kiedyś za czasów Rosjan (czołgu, działa, itd).  Byłby to ważny punkt w zwiedzaniu naszego miasta i idealnie komponował by się w hasło „Legnica z nią zawsze po drodze”. Bo na razie to hasło, to tylko pobożne życzenie.
 6. Aby straż miejska zajęła się akcją prewencyjną oraz egzekwowaniem nieprzestrzeganych przepisów dotyczących psich odchodów. Nie może być tak, że „pański pies” ma większe prawa od dzieci, które nieraz wchodzą w psie kupy i roznoszą różne zarazki. Niech straż miejska zajmie się potrzebnymi tematami, a nie przeganianiem starszych ludzi znajdujących się przy miejskich targowiskach.
 7. Aby wszelkie szkolne boiska, miejskie ośrodki sportu, poza godzinami obowiązkowych zajęć czy różnych zawodów, były otwarte i za darmo dostępne dla dzieci i młodzieży. Większy rozwój fizyczny, więcej zajęć i spotkań na zewnątrz niż siedzenie godzinami przed komputerem to priorytet w kształtowaniu młodego pokolenia.
 8. Jestem za utworzeniem gminnej karty rodzin wielodzietnych oraz dołączenie naszego miasta do rządowego programu poprzez udzielenie wielu rabatów od wszystkich gminnych instytucji i miejskich spółek. Np. Zniżki na basen, na przejazdy komunikacją miejską itd.
 9. Jestem za, by w Legnicy powstał park wodny. (budowa z udziałem inwestorów lub przez napisanie projektu unijnego, np. jak w Środzie Śląskiej.). Ale widać, że ważniejsze dla miejskich władz jest kasyno niż park wodny.
 10. Jestem za pozostawieniem lotniska i terenów mu przyległych na przyszłość. Aby nie niszczyć tego, co inni zrobili. W przyszłości ono zostanie wykorzystane.
 11. Aby w naszym mieście, w każdej dzielnicy było kilka publicznych tablic na darmowe ogłoszenia dla mieszkańców, żeby nie musieli oklejać słupów i drzew. Byłoby to zachętą dla mieszkańców, aby mogli wspólnie sobie pomagać. Lepiej komuś oddać niepotrzebną rzecz niż wyrzucić.
 12. Chciałbym, aby w święta – dni ustawowo wolne od pracy – 13 dni w roku, była darmowa komunikacja miejska dla wszystkich.
 13. Jestem za połączeniem w jedną wspólną sieć światłowodową wszystkich publicznych instytucji (szkół, urzędów,  bibliotek, miejskich spółek etc.), aby stworzyć jedną cyfrową centralę telefoniczną w oparciu o technologię VoIP, aby rozmowy i telekonferencję pomiędzy nimi były za darmo. Wspólne bazy danych, rejestr obiegu wspólnych dokumentów itd.
 14. Rozwiązanie problemu i uporządkowanie kwestii ze śmietnikami, które znajdują się na chodnikach przy ulicy Senatorskiej i Piastowskiej.
 15. Chciałbym zwrócić szczególną uwagę Miastu na problem dotyczący plagi szczurów w naszym mieście, przyjrzenie się temu problemowi np. w starej, opuszczonej fabryce fortepianów i pianin przy Senatorskiej.
 16. …… / reszta po wyborach / …..

############################################################################

Program jak kandydowałem do Europarlamentu w maju 2014 roku

Każdy człowiek, żyjący w społeczeństwie, powinien interesować się sprawami politycznymi i społecznymi (homo socialis). Nikt nie powinien być obojętny wobec losów swojego narodu i państwa. Każdy ma prawo i obowiązek działać i prezentować swoje poglądy. Jeżeli różnimy się, to możemy dyskutować, wymieniać twórczo argumenty, nigdy nie wolno szydzić z drugiego człowieka czy wręcz mścić się na nim czy być zawistnym. W społeczeństwie dobro ogółu musi przewyższyć dobro jednostki czy dobro partykularne i być zgodne z prawem natury.

Najpierw dziękuję wszystkim tym, którzy zebrali podpisy (ponad 1300 w naszym mieście) czy złożyli swój podpis na liście umożliwiającym start mojej formacji politycznej w wyborach do Europarlamentu. Cieszę się, że są jeszcze osoby, które wierzą i mają nadzieję na zmiany dla dobra Polski i Polaków. Dziękuję!

Paszyn, to osoba, która promuje wartości uniwersalne, gdzie dobro człowieka, społeczeństwa stoi ponad dobrem indywidualnym, to osoba, która chce zmieniać biedną Polskę i smutną rzeczywistość wielu Polaków.

Poniższy Program Paszyna dotyczy aspektów życia Polaków i jest związany z ideą działania na polu lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. Program jest tylko zarysem uogólniającym tezy, w mniejszym stopniu ich uszczegółowieniem.

Moje motto wyborcze w życiu politycznym i społecznym to:

verba docent, exempla trahunt
słowa uczą, przykłady pociągają

Rodzinka Paszyn

Moja rodzinka – sześcioosobowa: ja, żona Agusia, Kasia, Karolinka, Kinga i chyba kolejna kobietka w czwarty miesiącu swego istnienia.

Każdy potrafi narzekać, ale dać przykład swoim życiem i działać dla innych, to już nieliczni tylko potrafią. Dobro musi być widoczne. Należy promować wszystko co jest piękne i szlachetne. Polityka może być przyjazna dla ludzi.

Czas działać, czas dla ludzi młodych, czas na zmiany.

Program Paszyna w służbie Polakom i Polsce – POLSKA RAZEM

 1. Jednomandatowe okręgi wyborcze
 2. Wprowadzenie kadencyjności
 3. Funkcje publiczne należy traktować jako służbę drugiemu człowiekowi
 4. Wolne niedziele od dużego handlu w marketach
 5. Rodzina ? najważniejszą komórką w społeczeństwie
 6. Gospodarka wolnorynkowa z gwarancją państwa
 7. STOP nowym podatkom, w tym podatku katastralnego i przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności
 8. Budowanie silnej i niezależnej Polski
 9. Zlikwidowanie wszystkich przywilejów
 10. Rozdział religii od państwa

Rozwinięcie postulatów

1. Jednomandatowe okręgi wyborcze

 • Głosowanie na osobę, a nie na partię czy ugrupowanie.
 • Wyborcy dają mandat zaufania osobie i po kadencji konkretnie rozliczają, co zrobiła z tego, co obiecała (obowiązkowe sprawozdania przed ponownym startem w wyborach).
 • Kampania powinna trwać kilka miesięcy, a nie kilka tygodni na zasadzie wyścigu szczurów i opluwania się wzajemnego.
 • Wzrost efektywności w działaniu, zwiększenie odpowiedzialności przed społeczeństwem.
 • Zmniejszenie liczby posłów w polskim parlamencie. Nie dopuszczalne jest, żeby w takim małym państwie jakim jest Polska, mieć 460 posłów, gdzie w europarlamencie wszystkich posłów jest 766 (a na Polskę przypada 51 miejsc). Czy np. 300 wspaniałych nam nie wystarczy? A Senat zamienić na kilkunastu zatrudnionych prawników, którzy opracowywaliby i sprawdzaliby każdą ustawę czy nie jest sprzeczna z innymi prawami i nie godzi w interesy obywateli Polski zapisanych w Konstytucji? Powinna być zasada, że nowe prawo, przepisy zastępują stare, a nie tylko je dopełniają i uzupełniają, w konsekwencji tworzy się nowy bubel prawny.  Można wiele rzeczy uprościć, aby stały się klarowne. Proste jest piękne.

2. Wprowadzenie kadencyjności

 • Maksymalnie trzy kadencje w służbach politycznych i samorządowych przez daną osobę.
 • Nie ma ludzi niezastąpionych, a dzisiejsza polityka pokazuje pełno różnych układów, które szkodzą społeczności, zniechęcają innych do świadomego i aktywnego zaangażowania się w życie polityczne.
 • NIE dla polskiego paradoksu i manipulacji wyborców, że tylko w roku wyborczym np. zaczynają się remonty w mieście i inne działania społeczne. Należy społeczeństwu podnosić większą świadomość i być odpowiedzialnym za swoje czyny i działania przez cały okres kadencji.
 • Danie młodym szansy na działanie, nowe i świeże spojrzenie na kwestie polityczne i społeczne.
 • Dziękujemy Tuskowi, Kaczyńskiemu, Millerowi i im podobnym krajowym i lokalnym liderom, za to, co zrobili dobrego dla niektórych, ale umiemy dostrzec ich mierność w rządzeniu, która przysłania im  zdrowe, obiektywne spojrzenie na polską rzeczywistość i problemy milionów Polaków.
  • Czy mafijność PO, sekciarstwo PIS, zaściankowość i liberalność lewicy pobudzi gospodarkę, utworzy nowe miejsca pracy, uaktywni młodych ludzi w rodzeniu kolejnych pokoleń czy dalej kolejne miliony młodych wykształconych Polaków musi wyjeżdżać ze swojej ojczyzny?!?
  • Wyjaśnienie retorycznego pytania: mafijność PO – Platforma Obywatelska pobiła wszystkich, nawet postkomunistów, w upolitycznieniu i obsadzeniu swoimi ludźmi wszystkich spółek skarbu państwa, gdzie prezesi podległych spółek czy dyrektorzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Jakby im było mało, to cyklicznie zamieniają się stołkami wypłacając sobie 6 miesięczne gaże – odprawy. Skarb państwa rocznie traci na tym wiele milionów.  Sekciarstwo PIS – Prawo i Sprawiedliwość jest partią wodzowską (tak jak po części PO) i publicznie nikt nie może mieć innego zdania niż szef partii. Często słowa i czyny nie idą w parze. W szczególności sekciarski charakter uwidocznił się po tragedii smoleńskiej. Normalni Polacy są zmęczeni tymi tematami, chcą żyć w normalności i sprawiedliwości społecznej. Mają dość wojny domowej, kłótni społecznej. Jak PIS dojdzie do władzy, to przez kolejne dwa lata będzie rozliczanie i wzajemne oskarżenia, to kolejne dwa lata wycięte z życiorysu normalnych Polaków. A może skończyć się tym, że PIS nie będzie miało z kim rządzić i będzie powtórka z ostatnich lat.  Zaściankowość lewicy polega na tym, że lewica promuje antywartości wynikające z uniwersalnych praw natury. Promocja homoseksualizmu i zrównanie ich praw z heteroseksualistami jest zaściankowe i infantylne a przede wszystkim jest zagrożeniem dla rodzin i ich dzieci oraz przyszłości państwa. Na zachodzie (Francja, Anglia) ludzie zaczynają budzić się i żałować, „co myśmy dobrego zrobili w imię złudnej tolerancji?” Niestety trzeba jeszcze dobrych kilku lat, zanim Europa zrozumie, jak Europejczycy sami siebie wyniszczają, a ze złudnej tolerancji obudzi ich Islam. (zob. http://www.youtube.com/watch?v=k55g_EFEsps)

3. Funkcje publiczne należy traktować jako służbę drugiemu człowiekowi

 • Jeżeli ktoś w znaczeniu dosłownym nie rozumie tego zdania, niech nie zabiera się za politykę.
 • Współpraca z każdym człowiekiem, który chce zmieniać rzeczywistość na lepsze, obojętnie na jego przekonania polityczne czy religijne, czy kolor skóry.
 • Szanowanie siebie i drugiego człowieka, nawet jak ktoś ma inny pogląd, nie szydzimy z drugiego.
 • W wyborach nie możemy szukać przeciwników i nawzajem się opluwać, tylko konkurować na zasadzie fair play – przedstawiając stanowczo swoje racje i argumenty.
 • Dostosowanie odpowiedniego ryczałtu na biuro poselskie itp. do rzeczywistych potrzeb.
 • Przejrzystość i klarowność w finansach, odpowiedzialność w wydatkach. Pieniądze publiczne nie należą do mnie czy do ciebie. To efekt ciężkiej pracy milionów Polaków.
 • Kampanie wyborcze dofinansowane przez państwo w równym stopniu dla wszystkich partii politycznych.
 • Stop finansowaniu partii przez państwo w okresie kadencji.
 • Ograniczenie immunitetu, zwiększona odpowiedzialność za spowodowane przestępstwa czy wykroczenia przez polityków.
 • Asertywność w działaniu. Jeżeli dla mnie najważniejszy jest człowiek, życie ludzkie, to będę ukazywał argumenty, które wynikają z prawa natury i będę mówił i swoim przykładem świadczył o tym.

4. Wolne niedziele od dużego handlu w marketach w całej Unii czy w Polsce

 • Każdy powinien odpocząć od codzienności, niedziela powinna być wyjątkowym dniem, aby nabrać energii i sił na rozpoczynający się tydzień.
 • Niedziela powinna być dniem rekreacji i niecodziennej aktywności np. sportowej, rodzinnej, duchowej.
 • Danie szansy na wolny dzień wielu setek tysięcy ludzi pracujących w marketach.
 • Czas dla rodziny i czas dla Boga (chrześcijanie, ludzie wierzący powinni świętować i spędzać czas ze sobą na różnych spotkaniach i piknikach, umacniając się wzajemnie i pomagając sobie nawzajem).

5. Rodzina – najważniejszą komórką w społeczeństwie

 • Służba dla rodziny i w rodzinie.
 • Pomoc rodzinie, która przeżywa kryzys, aby jak najmniej dochodziło do rozwodów, zdrad i dramatu dzieci.
 • Odpowiednia profilaktyka i promocja, aby rodziny były pełne, czyli składające się z ojca, matki i obfitych owoców ich miłości.
 • Pomoc wszystkim dzieciom poprzez dofinansowania, które spowodują minimalne opłaty za żłobki, przedszkola, szkoły, wyjazdy kolonijne.
 • Podręczniki powinny być kupowane przez szkoły.
 • Szkoła powinna uczyć myślenia, a nie schematów w wypełnianiu testów, różnych tabelek. Nauczyciele powinni nauczać, wychodzić poza schematy, a nie tylko przygotowywać do egzaminów i testów, itd.
 • Szkoła jest dla rodziców i ich dzieci, a nie odwrotnie. Szkoła pełni funkcję pomocniczą w wychowywaniu i nauczaniu. Rodzice powinni decydować w jakim wieku ich dzieci pójdą do szkoły (6-7 lat) oraz wybierać rodzaj szkoły publicznej czy domowej.
 • Likwidacja paradoksu w kształceniu człowieka, polegającego na tym, że trudniej dostać się do żłobka czy przedszkola niż na studia, a przy tym obniżenie poziomu edukacyjnego.
 • Wprowadzenie ogólnopolskiej Karty Rodzin Wielodzietnych, (karta chipowa), która umożliwi wiele zniżek w miejscach publicznych (opery, filharmonie, teatry, kina, muzea, baseny, przejazdy środkami transportu itd.) oraz podczas zakupów odzieży i żywności tylko dla dzieci.

6. Gospodarka wolnorynkowa z gwarancją państwa

 • Pomoc państwa i uproszczenie wszelkich procedur przy zakładaniu i prowadzeniu przedsiębiorstwa, (gdzie jest przyjazne państwo?).
 • Zlikwidowanie terroru urzędniczego, tak aby Polacy mieszkający w swoim kraju nie czuli się jak w matrixie.
 • Ujednolicenie podatków, tak aby zachęcać do rozwoju polskich przedsiębiorców i tworzenia nowych miejsc pracy, a nie dodatkowo ich obciążać przez kolejne podatki.
 • Zwiększony dostęp (uwolnienie uprawnień) do wykonywania niektórych zawodów, tak aby zwiększyć konkurencyjność i jakość wykonywanych usług. Szybsze i łatwiejsze wejście na rynek nowych, młodych absolwentów szkół.
 • Promocja polskich firm, polskich produktów na arenie międzynarodowej poprzez większe zaangażowanie się ludzi polityki i kultury. Promocja Polski w Europie i w świecie.
 • Najniższa płaca minimalna (obecnie 1680 zł) powinna wynosić min. 50 % średniej pensji krajowej (czyli  1900 zł) i być dostosowywana co roku w zależności od rozwoju gospodarki.

7. „STOP” dla podatku katastralnego oraz przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności

 • Obecny rząd przygotowuje kolejną i najboleśniejszą daninę na rzecz Wybranych, podatek katastralny, który ma zastąpić podatek od nieruchomości na rzecz gminy. Każdy właściciel będzie płacił podatek rocznie do 2 procent wartości swoich nieruchomości.
 • Użytkowanie wieczyste ? dziwaczny twór, pozostałość komunistycznej Polski, należy zlikwidować i przekształcić w prawo do własności.
 • Prawo do własności i ochrony swoich dóbr wynika z prawa naturalnego i nie powinno być podważane przez państwo.
 • Stop wyprzedaży wielkich połaci ziem, przedsiębiorstw i lasów obcokrajowcom czy korporacjom międzynarodowym.
 • Za dwa lata minie dwunastoletni okres przejściowy na zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców. Czy to będzie ostatni bezkrwawy rozbiór Polski?  Zachęcam do lektury. Przeczytaj: Dla kogo polska ziemia

8. Budowanie silnej i niezależnej Polski

 • Polska nie powinna być lennikiem innych państw czy banków i korporacji międzynarodowych.
 • Współpraca z innymi państwami na równych zasadach partnerskich.
 • Przywiezienie z Londynu polskiego złota do Polski.
 • Własna waluta złoty i dowartościowanie złotego na rynkach w stosunku do euro i dolara.
 • Postawienie na przemysł polski ? produkcja, wytwarzanie nowych dóbr, a nie tylko usług itd.
 • Zlikwidowanie elastycznych linii kredytowych – FCL (lichwy) płaconych przez Polskę Bankom i korporacjom międzynarodowym.

Polacy obudźcie się !   Wake up Polish people !

9. Zlikwidowanie wszystkich przywilejów

 • W społeczeństwie uciemiężonym, biednym, będącym na dorobku i z trudem budującym swoją przyszłość, należy zlikwidować wszelkie przywileje poza kwestią rodzinną.
 • W społeczeństwie nie może być świętych krów, gdzie państwo, prawo traktuje ich wybiórczo. Każdy jest zobowiązany do płacenia podatków na rzecz państwa, nawet lekarz, który prywatnie przyjmuje pacjenta, ma obowiązek wystawić rachunek, itd.
 • Każdy pracujący w budżetówce, powinien ponosić odpowiedzialność za swoją pracę, która powinna być odpowiednio wynagradzana z przez państwo bez drastycznych dysproporcji.

10. Rozdział religii od państwa

 • Państwo powinno stać ponad wszelką religią, różnymi wierzeniami, praktykami kultu, magii czy masonerią, etc.
 • Państwo powinno zagwarantować swoim obywatelom wolność religijną, wyznaniową oraz stać na straży, żeby nie dochodziło do żadnych konfliktów na tle religijnym.
 • Państwo i religia powinno posiadać autonomię, niezależność i odrębność.
 • Rozdział powinien polegać na wzajemnym szacunku i dobrej woli współdziałania dla każdego człowieka.
 • Każdy powinien mieć prawo do prezentowania swoich myśli, ideologii i przedstawiać swoje argumenty, pod warunkiem, że nie szkodzą innym obywatelom, nie niszczą praw naturalnych i podlegają zasadzie imperatywowi kategorycznego: Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe.
 • W szkole dzieci powinny uczyć się dwóch teorii powstania świata, poza ewolucjonizmem jest kreacjonizm. Żadna z nich nie powinna być preferowana czy dewaluowana. Żadna z nich nie ma mocnych dowodów empirycznych, po części wchodzą w sferę religii i wiary.
 • Państwo nie powinno finansować żadną organizację religijną (nie dotyczy to świata kultury i nauki)
  • komentarz: ja, jako chrześcijanin w wierze katolickiej, dostrzegam jak żądza posiadania mamony czy godności przeszkadza ludziom wiary w zrozumieniu historii zbawienia i przyjęcia Ducha Świętego do swojego życia. ?Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga (Mt 22, 21) ? stanowcze słowa samego Zbawiciela, wytyczają drogę chrześcijanina, który powinien być „roztropny jak wąż i nieskazitelny jak gołębica” (Mt 10, 16), twardo stąpać po ziemi, pracować i żyć zgodnie z naturą i prawem ludzkim, a całe swoje życie, powołanie, swoją rodzinę i trud doczesności ofiarować Bogu i całkowicie jemu zaufać. JEZU UFAM TOBIE !

Komentarze są wyłączone.