Działam dalej, dla wspólnego dobra, dla siebie i Ciebie

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Wiele osób pyta się mnie czy dalej będę działał. Mówią, że potrzeba innego, żwawszego, młodszego spojrzenia i działania dla dobra Polaków.

Tak, chciałbym działać dla dobra wspólnego, dla nas wszystkich, bo tworzymy jedną wielką wspólnotę, rodzinę w Polsce, w kraju tak bardzo niszczonym i dzielonym przez wąską i małą grupę ludzi, którzy mają w tym wielki interes.

Ale żeby działać, to potrzeba czasu i pieniędzy. Nie ukrywam, że po narodzeniu czwartej córeczki, teraz trudno znaleźć mi ten czas i te pieniądze. Wiecie, że te dwie kampanie finansowałem sobie bez żadnej pomocy innych osób, instytucji itd. To była misja, aby dać coś z siebie społeczeństwu. W konsumpcyjnym i egoistycznym świecie coraz mniej ludzi działa bezinteresownie i nie umie dawać z siebie, tylko brać, żądać i obrażać czy szydzić z innych wartości czy osób.

W mojej filozofii życia opartej, na ideach franciszkańskich i chrześcijańskich, ta wizja współczesności staje w opozycji i jest całkowicie sprzeczna.

Ostatnie, ubiegłoroczne doświadczenie zdobyte poprzez te dwie kampanie do Europarlamentu i Rady Miasta w Legnicy dużo pokazało mi i nauczyło mnie, jak trudno działać na gruncie społeczno-politycznym bez układów i bez demagogi i dawania obietnic bez pokrycia. Poznałem ludzi którzy mówią i myślą całkiem inaczej. Ale także poznałem ludzi wartościowych, którzy także chcą zmieniać i budować wspólną Polskę. Niestety, na listach wyborczych znajdowali się bliżej końca niż początku.

Nie mam zamiaru zmieniać barw partyjnych i przejść do PIS czy do PO. Ale niektórzy zachęcają mnie, aby działał w tych dużych partiach. Dla mnie one są jedynie korporacjami w dzieleniu i niszczeniu wspólnoty jakim są Polacy.  Panie i Panowie – kandydaci i obecni posłowie i senatorzy, sami siebie ustawiają na pierwszych miejscach na listach wyborczych i finansują swoje kampanie nie ze swojej kasy, tylko z pieniędzy podatników, z subwencji partyjnych. Sami ustanawiają sobie prawo wyborcze i inne ustawy, pod siebie. Nie ważne, że Polska bankrutuje i jest najsłabsza w swojej historii i najbardziej podzielona. Czyż należy ją dobić? Ich motto to: „Jakoś to będzie, oby mi było jak najlepiej”.

Najbardziej mnie irytowało, jak niektórzy z PIS łączą kampanie z kościołem. Kościół Chrystusa jest ponad wszystkie partie i ruchy czy filozofie. Kościół Chrystusa jest dla każdego człowieka. Tym bardziej niezrozumiałe jest to, że partia PIS ma szerokie podstawy socjalne, socjalistyczne, które są sprzeczne z tym, co głosił Chrystus – założyciel chrześcijaństwa. On mówił i głosił, że każdy człowiek otrzymał od Boga talenty, dary i przez ciężką i uczciwą pracę dla dobra swojego i drugiego buduje wspólnotę ludzi Chrystusowych. Przez dawanie z siebie, przez ofiarność, przez miłość realizowaną w rodzinie (w naturalnej wspólnocie) stajemy się Chrystusami. Ta droga jest wstępem do życia wiecznego i początkiem zrozumienia Ofiary jaką On dał z siebie na Krzyżu. Poczytaj sobie Biblię – Nowy Testament: Przypowieść o talentach – Mt 25:14-30, Przypowieść o robotnikach w winnicy – Mt 20:1-16.

Każdy, kto nie będzie przynosił owoców swojej pacy, dawania z siebie innym, doświadczy to, co spotkało drzewo figowe w przypowieści (Przywieść o drzewie figowym – Łk 13:6-9). I nie będzie ważne, że ty byłeś Prezydentem, Premierem, Posłem czy Prezesem, czy może Biskupem lub Księdzem.  I nie ważne, że byłeś bogaty czy biedny. Ważne, co dałeś z siebie, jakie owoce pozostawiłeś po sobie, do jakiego rozwoju przyczyniłeś się w budowaniu Ciała Chrystusowego, co zrobiłeś dobrego dla wspólnego dobra, dla drugiego człowieka. To jest początek zbawiania wszystkich ludzi. Ta droga, to jakbyś odnalazł perłę (Przypowieść o perle – Mt 13:45-46). To cel i szczyt człowieczeństwa, ale tylko dla ludzi mądrych, Chrystusowych (Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych – Mt 25:1-13)

Polska Razem jest najbliższa moim ideom, najbliższa filozofii chrześcijańskiej, najbardziej prawicowa. Potrzebujemy ludzi, którzy przez swoją rzetelną i uczciwą pracę przyczynią się do zmian, do budowania wspólnej Polski.

Celem Polski Razem jest jednoczenie Polaków, nie dzielenie.

W miarę możliwości czasu będę pisał na swojej stronie różne felietony czy artykuły o tematyce społecznej, politycznej, filozoficznej i teologicznej, nieraz kontrowersyjne, zmuszające do twórczego myślenia i dyskusji.

Zapraszam czasami w wolnych chwilach.

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.