Ku wolności z 25 letnim dorobkiem

4 czerwca minęło ćwierć wieku wolności. Jedni wychwalają ten miniony czas, inni mówią, że to czas zmarnowany. Z jednej skrajności w drugą, takie opinie najczęściej słyszymy.  Ażeby zrozumieć czym jest wolność, to najpierw trzeba ją doświadczyć. Ażeby doświadczyć, to najpierw trzeba wiedzieć, co to jest wolność.

Musimy rozgraniczyć dwa pojęcia: „wolność od” i „wolność do”.  Filozofia chrześcijańska dobitnie każdemu człowiekowi serwuje różnice oraz pokazuje w jakim kierunku należy podążać, aby człowiek był wolny.

Oczywiste jest dla każdego, że każdy z nas jest zdeterminowany, ograniczony przez czas i przestrzeń, przez pochodzenie i wychowanie, kolor skóry i przez płeć.  Ja nigdy, nawet gdybym chciał czy nawet gdybym zapisał się do partii Palikota czy SLD, nie będę kobietą. Ja nigdy, nawet gdybym chciał czy nawet gdybym zapisał się do PO, zostanę najpierw Polakiem a potem Europejczykiem, a nie odwrotnie.

„Wolność od” czego i kogo ? Jestem wolny od wszystkich nałogów, od tego co mnie ogranicza, co zniewala mój umysł i moje serce. Mam codzienną możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy prawdą a kłamstwem.

„Wolność do” czego i kogo ? Jestem wolny do działania, do budowania pokoju i dobra dla każdego człowieka. To daje mi rozwój i ukazuje mi cel w osobie samego Jezusa Chrystusa, który jest bramą do doświadczenia pełni wolności, czyli życia w pięknie, prawdzie, pokoju i dobru.

Ażeby osiągnąć namiastki „wolności do” najpierw trzeba doświadczyć „wolności od”. Wolność od zniewolenia ku Chrystusowi, bo tylko życie w Bogu daje pełną wolność.  Czy chcę tego czy nie, czy wierzę w Niego czy nie, tak samo podobnie jak, czy jestem biały czy nie, czy jestem Polakiem czy nie …  Jestem zdeterminowany Bogiem – moim Stwórcą.

Wolność pozorna czy wolność realna? Czy chcę budować swoje życie na pozorach czy w realnej rzeczywistości?

Owszem, w naszej rzeczywistości, teraźniejszości jest lepiej,  a czasami dużo lepiej w doświadczeniu „wolności od”. Bo przecież mamy możliwość wyborów, możemy pójść zagłosować na danego człowieka, możemy publicznie powiedzieć czy wyrazić opinie np. „że działania Prezydenta Polski Komorowskiego czy Prezydenta Legnicy Krzakowskiego są be czy bebe” i że na drugi dzień nie znajdziemy się z tego powodu w więzieniu czy na Syberii, itd.  Ale to tylko mini minimalizm w naszym rozumieniu czym jest wolność.

25 lat minionych, to 25 lat pozorów, prób i raczkowania ku wolności. To czas przejścia z jednej skrajności (komunizm i socjalizm) w drugą (liberalizm i kapitalizm). To czas rozwoju sztuki manipulacji. To czas tych samych ludzi, którzy jak chorągiewka przechodzili transformację z jednej skrajności w drugą, cały czas zapatrzeni w mamonę i namiastki władzy.  Ale przy tym wierni jednemu ojcu kłamstwa.

Poniżej zdjęcia – slajdy, z portali internetowych, porównujące ostatnie ćwierć wieku.  Proszę samemu wyciągnąć wnioski. Co „wolność” tych lat nam dała. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy, my jako Polacy. Zatroszczmy się najpierw o siebie, o nasz naród.  Myślący człowiek (homo sapiens sapiente) dostrzeże, widząc te slajdy, które jak puzzle pokażą nam, jaki osiągniemy efekt końcowy.

5.unemployment

Gdyby Polacy nie wyjeżdżali na zachód za chlebem, przy obecnej polityce Rządu PO, poziom bezrobocia sięgałby około 25 procent, co czwarty byłby bezrobotny,

Web

wzrosłaby wtedy szara strefa i przestępczość.

1.born

To efekt „polityki pro rodzinnej” wszystkich ekip rządzących od prawa do lewa oraz ich ideologii lewackich, promujących filozofię śmierci i naturalistycznego hedonizmu i konsumpcjonizmu.

Web

Ilość osób na emeryturze świadczy, że niedługo ZUS pęknie. Dziękujemy tym wszystkim, co wspierali wcześniejsze emerytury i wszelkie przywileje, a zapomnieli wprowadzić dla nich, dla tych „wybranych” – eutanazję.

2.long_life

Długość życia, mimo że wzrósł, to w najbliższych latach będzie jednak powoli maleć, chyba że Polakom zaserwuje się: mniej stresu z utratą pracy, większą stabilizację, zdrowy tryb życia i naturalną żywność – bez GMO itd.

3.wedding

Spadek zawarcia małżeństw, to nie tylko z powodu rozpoczynającego się niżu demograficznego, to głównie kryzys wartości i rodzin wcześniejszego pokolenia i wielu obaw przyszłych małżonków, a także jest wynikiem wygodnictwa i braku odpowiedzialności za drugą osobę.

4.divorce

Mimo mniejszej ilości małżeństw, dochodzi do wielu rozwodów. Bycie z drugą osobą to nieustanne dawanie się i poświęcanie siebie. Ale musi być to obopólne. Świadomy sakrament małżeństwa umacnia i jednoczy.

8.salary

Nie ważne ile zarabiasz, ważne czy jesteś w stanie podzielić się zarobkiem w Twojej rodzinie, ile zostanie Ci oszczędności na inwestycje, na lata Twojej starości.

8.student

Wykształcenie jest ważne, ale ważniejsza jest wiedza i mądrość życia, ale tytuł dr, mgr i inż. nie zapewni Ci tego bez ponadprzeciętnego poświęcenia się i zaangażowania i służbie drugiemu człowiekowi.

Web

Wykształconych przybywa, jakość nauki spada i bezrobocie wzrasta. A może nam potrzeba dobrych fachowców – czeladników i rzemieślników.

Web

Każdy potrafi zadłużyć się i żyć na kredyt, ale do czasu. Co dalej? Odpowiedzialność Rządu PO jest na takim poziomie, na jakim zadłuża i ukrywa dług publiczny. A kto to będzie spłacał, przecież liberałowie nie są skłonni do tworzenia rodzin wielodzietnych.

Web

Podatki zmalały, ale tylko niektóre. Wzrosły inne, Vaty, wprowadzono ukryte – opłaty i akcyzę, itd. Wszystko zgodnie z planem Rządu PO „Aby żyło się lepiej” Tylko komu i gdzie ? Na zielonej wyspie nudystom.

10.phone

Rewolucja i ewolucja całej elektroniki, w tak krótkim czasie, jest problem dla wielu. Bo wiele osób głupieje. Chcesz być na topie? Mniej czasu dla rodziny, mniej czytaj, a facebook uzupełni Twoje braki. Tylko w czym, w głupocie.

11.alkohol

W komunie pito i to dużo, a picie w nadmiarze alkoholu to ucieczka od rzeczywistości, tak na chwilę. Czemu w czasach „wolności” aż tyle osób chce uciec od tej rzeczywistości, czyżby na drugą i dłuższą chwilę?

11.car

Samochodów i złomów bardzo dużo przybywa, dróg już mniej, a najmniej przybywa chyba rozumu kierowcom, kiedy dalej wsiadają po pijanemu czy urządzają sobie z ulic tor wyścigowy.

Web

Liczba osób pracujących zmalała. I to nie powód automatyzacji i nowych procesów technologicznych. To wynik, efekt wszystkich ekip rządzących, którzy nie postawili na polską produkcję, na polski przemysł ciężki, który jest esencją rozwoju gospodarczego. Nigdy nie zabraknie rąk do pracy przy wytwarzaniu nowych dóbr.

 

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.