Na legnickim Rynku w niedzielę

Niedzielne popołudnie także minęło pracowicie, z jednej strony święto rodzinne – I Komunia św. Kasi a z drugiej strony chciałem być z Wami podczas giełdy staroci na legnickim Rynku. Muszę przyznać, że rozmowy z Wami ubogacają, gdyż zwracacie uwagę na to, co Was niepokoi. Szkoda, że większość spraw dotyczy naszego miasta. Ale z tymi tematami musimy jeszcze poczekać do jesiennych wyborów samorządowych. Mam nadzieję, że wspólnie wybierzemy lepiej niż zazwyczaj.

Chciałbym także podzielić się z Wami, że po wczorajszych moich spotkaniach na legnickich targowiskach, otrzymałem od Pawła Kowala – lidera naszej formacji – smsa o następującej treści: „Dzień dobry, Thatcher zaczynała na bazarach i w sklepikach. Pomimo zimna była uśmiechnięta …”  Jak tu do Was nie być pozytywnie nastawionym, skoro większość z Was ciężko pracuje czy dorabia sobie na legnickich targowiskach czy giełdach. Wczoraj rzeczywiście był zimny wiatr, ale dziś w południe wyszło piękne słońce i było jeszcze przyjemniej.

Cieszy mnie też fakt, że oprócz promocji mojej osoby i mojego programu na legnickim Rynku, mogłem spotkać także ludzi promujących nasze miasto. Mogliśmy wymieniać się poglądami, ale najważniejsze to, że naszym wspólnym mianownikiem jest dobro naszego miasta, że razem chcemy zmian, że razem chcemy promować Naszą Legnicę.

Niestety znowu zauważyłem słabość organizacji imprez w naszym mieście. Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego władzom naszego miasta nie zależy na czystości centrum Legnicy? Jestem w stanie zrozumieć, że każdemu może zdarzyć się wpadka, ale drugi raz z rzędu, aby nie zadbać o zachowanie czystości i porządku, to już chyba nie przypadek. Oby to nie stało się regułą. Super, że miasto robi na rynku giełdę staroci, ale organizator powinien wiedzieć, że po takiej imprezie mogą pozostać śmieci. Czy tak trudno zatrudnić jedną osobę do posprzątania Rynku, po takiej imprezie.  Wstyd! Dzisiaj pierwsze komunie – przyjeżdżają goście z różnych rejonów Polski czy świata. Giełda zwinęła się i pozostały śmieci, a popołudniowy wiatr je rozganiał po całym deptaku.  Do kogo można mieć pretensję?  Kto jest gospodarzem naszego miasta? Wczoraj pisałem o śmieciach i czy dziś znowu mam to samo pisać!?  Jedna właścicielka lokalu gastronomicznego powiedziała mi „tak nie może być, idę jutro to zgłosić”. Gdzie i do kogo? Zobaczymy na efekty. Na końcu, na zdjęciach znowu (mam nadzieję, że już ostatnie  zdjęcia o śmieciach, bo aż mi wstyd)  „śmieci w Legnicy, zawsze po drodze”.

gielda_staroci_leg_01 gielda_staroci_leg_02 gielda_staroci_leg_03 gielda_staroci_leg_04 gielda_staroci_leg_05 gielda_staroci_leg_06 gielda_staroci_leg_07 gielda_staroci_leg_08 gielda_staroci_leg_09 gielda_staroci_leg_10 gielda_staroci_leg_11 gielda_staroci_leg_12 gielda_staroci_leg_13 gielda_staroci_leg_14 gielda_staroci_leg_15 gielda_staroci_leg_16 gielda_staroci_leg_17 gielda_staroci_leg_18 gielda_staroci_leg_19 gielda_staroci_leg_20 gielda_staroci_leg_21 gielda_staroci_leg_22 gielda_staroci_leg_23 gielda_staroci_leg_24 gielda_staroci_leg_25 gielda_staroci_leg_26 gielda_staroci_leg_27 gielda_staroci_leg_28 gielda_staroci_leg_29 gielda_staroci_leg_30 gielda_staroci_leg_31 gielda_staroci_leg_32 gielda_staroci_leg_33 gielda_staroci_leg_34 gielda_staroci_leg_35 gielda_staroci_leg_36 gielda_staroci_leg_37 gielda_staroci_leg_38 gielda_staroci_leg_39 gielda_staroci_leg_40 gielda_staroci_leg_41 gielda_staroci_leg_42 gielda_staroci_leg_43 gielda_staroci_leg_44 gielda_staroci_leg_45 gielda_staroci_leg_46 gielda_staroci_leg_47 gielda_staroci_leg_48 gielda_staroci_leg_49 gielda_staroci_leg_50 gielda_staroci_leg_51 gielda_staroci_leg_52 gielda_staroci_leg_53 gielda_staroci_leg_54 gielda_staroci_leg_55

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

śmieci w Legnicy zawsze po drodze ?

 

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.