Prześladowanie za wiarę, za poglądy – tu i tam

XXI wiek – era informacji, wielkiego postępu i rozwoju cywilizacji. Ale także era największych prześladowań za wiarę i poglądy religijne, społeczne i polityczne. Czy życie w prawdzie i miłości jest jeszcze możliwe? To co się dzieje, to dopiero początki. W chrześcijańskiej Polsce wiara w Chrystusa staje się niemodna i niewygodna dla wielu, szczególnie dla rządzących i ludzi medialnie głośnych. Co im przeszkadza, by inni mogli wychwalać Boga w Trójcy Św? Gdzie jest ich tolerancja?

Tolerancja – słowo modne. Liberałowie, lewacy każą być tolerancyjnym. Bądź tolerancyjny na wszystko = Zatrać różnicę pomiędzy dobrem a złem. Tylko chrześcijanie muszą być tolerancyjni, oni nie, bo wszelkimi sposobami zwalczają Chrystusa i jego wyznawców. Oni mogą zwalczać, my nie możemy walczyć o swoje prawa.

Nigdy nie spotkałem prawdziwego ateistę i takowych nie ma. Są tylko w części okresu swojego życia.  Ale spotkałem ludzi bojących się poruszać te tematy, bojących się dopuścić swój światopogląd, że przez tyle lat żyli w błędzie. Spotkałem ludzi, którzy wierzyli w swoją moc, w moc przedmiotów (kamieni, pierścieni, talizmanów, symboli, całej magii) i szereg poglądów irracjonalnych. Ale spotkałem i spotykam ludzi antyteistów.

Antyteizm – poglądy filozoficzne, które zwalczają wszystko, co jest związane z Bogiem. Bo jeżeli, ktoś uważa się za ateistę, to wiara, poglądy inne osób, powinny być mu obojętne. Tylko antyteista walczy z ludźmi wierzącymi Boga. Oni mogą być wyjęci z poza prawa tolerancji, im sądy i instytucje nic nie zrobią. Ojciec Kłamstwa (szatan) szczególnie ma ich pod swoją opieką. A ja jako chrześcijanin mam być tolerancyjny na wszystko, na zwyrodnienia seksualne (homoseksualizm, gender, pedofilię, pornografię, traktowanie kobiety przedmiotowo), na kłamstwa. obłudę wielu, na inne religie a szczególnie na te, które niszczą chrześcijaństwo. Tak wygląda „jedynie słuszna” i modna tolerancja.

Liberałów, lewaków, komunistów, socjalistów, ateistów trzeba uczyć tolerancji i zwalczać u nich teofobię, ich ograniczenie materialistyczne. Skoro nie ma Boga, to po co się go zwalcza? Chrześcijaninowi ateista nie przeszkadza. ale ateiście – antyteiście już tak. To jest rozumienie dzisiejszej tolerancji.

Czy w Polsce, w Legnicy nie ma prześladowań za wiarę czy za poglądy polityczne. Są i to prześladowania ukryte. W Legnicy najlepiej być tzw. ateistą i lewakiem.  I wychwalać władzę lokalną za wszystko. Znam lokalne przypadki zwolnień z pracy albo psychicznych dręczeń, szantażów za to, że ktoś wyraził inne poglądy niż „te słuszne i jedyne”. Np. zob. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/345503,legnica-zwolnia-z-mops-bo-startowala-w-wyborach,id,t.html?cookie=1 Najlepiej nie wytykać urzędnikom złych decyzji, a temat korupcji podlega „tajemnicy spowiedzi św”. Oni jeszcze nie potrafią być tolerancyjni i nie umieją wspólnie szukać kompromisu, i budować wspólnie lepszego dobra. Trzeba ich nauczyć nie tylko tolerancji, ale świadomości, że swoją pracą mają jak najlepiej służyć mieszkańcom miasta, a nie tylko partyjnym kolegom.

Ukryte prześladowania za wiarę czy poglądy polityczne są gorsze od tych jawnych. W otwartych prześladowaniach przynajmniej wiemy co i z kim mamy do czynienia, kto jest ograniczony i niepełnosprawny duchowo a może i też intelektualnie.

W Polsce takich prześladowań jest wiele, dotyczą one poglądów religijnych i politycznych. Prześladowania wewnętrzne  są w religii i w polityce na co dzień. Księża nawzajem prześladują się (księża z zawodu materialiści – księża z powołania słudzy)  i politycy (prawica – lewica). Nie ma co się gorszyć, dziwić czy tracić wiarę przez wielu kapłanów, biskupów którzy dają negatywne świadectwo, należy tylko wsłuchać się w słowa Chrystusa:

Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach    /Mt 23,1/

wersja Pawła Paszyna dla Polski  XXI w

Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą i co jest zgodne z Ewangelią, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Pięknie mówią, ale sami nie czynią. Wszystkie swe uczynki spełniają, aby pokazać się ludziom, aby ich chwalono i podziwiano. Chcą, aby oddawać im wszelkie pokłony. Purpura i mamona gości w ich sercach. Lubią zaszczytne miejsca na spotkaniach i pierwsze krzesła w kościołach. Innych ludzi – świeckich traktują jak drugą kategorię – jak żydzi gojów. Sutanny czy habity – stroje duchowne ubierają jak im pasuje, a wolą żyć incognito. Wszelkie grzechy, brudy chowają i kryją między sobą, bojąc się prawdy. Nie płacą wszystkich podatków, a chcą mieć jak największe przywileje. Od innych wymagają, aby pracowali dla nich za półdarmo i na czarno. Pycha ich nie pozwala na zwrócenie im uwagi czy na wszelkie upomnienia. Spróbujcie tego, to staniecie się ich największymi wrogami. Módlcie się za nich, aby za życia nawrócili się do Boga, bo ich pycha, obłuda i hiperkrytycyzm są drogą do ich wiecznego potępienia, a żadna pusta modlitwa bez uczynków czy żadne ich piękne i bogate pogrzeby nic nie zmienią. Módlcie się do Ducha Świętego, aby Was umacniał w miłości i w drodze do Boga.

Ale w Polsce, gdzie tylko na razie zwalczają się nawzajem sami Polacy, nie jest jeszcze źle. Nikt jeszcze nie zabija za Chrystusa, za wiarę, za symbol Krzyża. Zależy tylko, jak długo będziemy tolerancyjni na zło, jak zatracimy różnice pomiędzy złem i dobrem, wtedy przyjdą otwarte prześladowania. Patrząc na tempo i rozwój „tolerancji” to kwestia kilkudziesięciu lat, dwóch, trzech pokoleń.

W Europie gorzej, na świecie jeszcze gorzej. Codziennie zostaje zabitych, zamordowanych za Chrystusa ponad 200 osób.  http://natemat.pl/44665,co-5-minut-jeden-chrzescijanin-ginie-za-wiare-statystyka-jest-szokujaca. W ciągu roku znika z powierzchni ziemi jedna Legnica – czyli ok. 100 tys. ludzi ginie za wiarę.

Głównymi prześladowcami chrześcijan są wszystkie religie, szczególnie Islam, Buddyzm, Hinduizm, ale także i Judaizm. Czy Unii Europejskiej zależy na chrześcijaninach, na tradycji i etyce chrześcijańskiej ?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chrzescijanie-najbardziej-przesladowana-grupa-wyznaniowa-na-swiecie/ty2sk

Tolerancja wyniszczy Europę, zaleje ją Islam i nastaną jawne prześladowania.

Wstępem do prześladowań jest zmniejszenie populacji w Polsce, tak aby było jak najmniej Polaków.
Rząd PO – lski nie wspiera rodziny wielodzietne i nie pomaga dzieciom w taki sposób jak inne narody europejskie. Mimo, że PO – datki w PO – lsce  są duże i to źle są rozgospodarowane. Inne kraje nawet ze wschodu, biedniejsze lepiej pomagają swoim rodzinom niż PO – lacy  polskim rodzinom.

Celem chrześcijanina jest życie wieczne w miłości z Bogiem w Trójcy Św.  Ale to nie znaczy, ze tu na ziemi, w naszym kraju, mamy pozwalać sobie, aby nas nie szanowano czy wręcz prześladowano !!!
Ja nigdy nie głosowałem i nie zagłosuję na partię, na ludzi związanych z PO, SLD czy im podobne. Brakuje im jeszcze trochę do bycia tolerancyjnym.

Ateiści, antyteiści czemu przeszkadza Wam ukrzyżowany Chrystus, przecież On jest zabity. Chcecie zabić już zabitego?!

ch4 ch ch1 ch2

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.